۲ طرز تهیه اسنک قارچ و سیب زمینی ساده و پنیری در ساندویچ ساز و تابه

0 153


تخفیفات نیمه دوم مهر افق کوروش

اسنک قارچ و سیب زمینی یک اسنک گیاهی و بدون گوشت و یک پیش غذای فینگرفودی سالم و ساده است که می‌توانید آن را به عنوان شام یا برای میان وعده در خانه و پیک نیک آماده کنید. در این مقاله از سرویس آشپزی در مجله کوروش می‌توانید با طرز تهیه اسنک قارچ و سیب زمینی به روش ساده و پنیری در اسنک ساز، ساندویچ ساز و تابه و همه فوت و فن‌های درست کردن این اسنک آشنا شوید.

مواد لازم برای تهیه اسنک قارچ و سیب زمینی ساده (۴ عدد)

مواد اولیه مقدار مورد نیاز
سیب زمینی ۲ عدد متوسط
قارچ ۲۰ عدد
رزماری و آویشن به مقدار لازم
روغن سرخ کردنی به مقدار لازم
نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم
آبلیمو ۱ قاشق مرباخوری
نان تست ۸ عدد

 

مدت زمان آماده سازی مواد: ۳۰ دقیقه
مدت زمان پخت اسنک قارچ و سیب زمینی در ساندویچ ساز: ۳ الی ۴ دقیقه
میزان کالری هر عدد اسنک قارچ و سیب زمینی بدون پنیر: حدود ۲۰۰ کیلوکالری

مراحل طرز تهیه اسنک قارچ و سیب زمینی بدون پنیر با ساندویچ ساز

مراحل طرز تهیه اسنک قارچ و سیب زمینی

درست کردن اسنک قارچ و سیب زمینی در خانه بسیار ساده است. شما می‌توانید این اسنک را به عنوان وعده غذایی اصلی یا میان وعده آماده کنید. در ادامه می‌توانید با مراحل طرز تهیه اسنک سیب زمینی و قارچ با نان تست آشنا شوید.

مرحله اول؛ سیب زمینی‌ها را خرد کنید

در اولین مرحله از طرز تهیه اسنک سیب زمینی و قارچ باید سیب زمینی را بشویید و پوست آن را جدا کنید. سپس آن را به صورت نگینی خرد کنید.

مرحله دوم؛ سیب زمینی را در روغن سرخ کنید

مقداری روغن در ماهیتابه بریزید و روی حرارت گاز قرار دهید. سپس سیب زمینی‌ها را در روغن سرخ کنید تا کاملا طلایی رنگ شوند. بعد از این که سیب زمینی‌ها سرخ شدند، آن‌ها را روی دستمال قرار دهید تا روغن اضافی جذب شود.

در صورت تمایل می‌توانید انواع روغن از جمله روغن سرخ کردنی را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه‌های افق کوروش تهیه کنید.

مرحله سوم؛ قارچ‌ها را در روغن تفت دهید

قارچ‌ها را با آب فراوان و با یک برس تمیز بشویید و به صورت ورقه‌ای خرد کنید. سپس مقداری آبلیمو به قارچ‌ها اضافه کنید تا سیاه نشود. مقداری روغن در ماهیتابه بریزید و شعله گاز را روی حرارت بالا تنظیم کنید. قارچ‌ها را در ماهیتابه تفت دهید تا آب اضافی آن‌ها خارج شود.

در صورت تمایل می‌توانید آبلیمو و قارچ را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه‌های افق کوروش تهیه کنید.

مرحله چهارم؛ سیب زمینی‌ها و قارچ را با ادویه مزه‌دار کنید

در این مرحله از طرز تهیه اسنک بدون گوشت سیب زمینی و قارچ باید سیب زمینی‌ها و قارچ‌های تفت داده شده را در یک ظرف مناسب بریزید. مقداری نمک، فلفل سیاه، آویشن و رزماری به مواد بزنید و آن را خوب مخلوط کنید تا مزه دار شوند.

در صورت تمایل می‌توانید نمک، فلفل سیاه و آویشن را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه‌های افق کوروش تهیه کنید.

مرحله پنجم؛ اسنک قارچ و سیب زمینی را آماده کنید

دستگاه اسنک ساز را روشن کنید و سطح آن را با مقداری روغن مایع چرب کنید. برای هر عدد استک یک عدد نان تست روی دستگاه قرار دهید و مقداری از ترکیب سیب زمینی و قارچ را روی نان بریزید و سپس یک لایه دیگر نان تست روی مواد بگذارید. دستگاه را ببندید و اجازه دهید اسنک‌های شما کاملا برشته و ترد شود.

مرحله ششم؛ اسنک‌ها را سرو کنید

وقتی سطح نان اسنک طلایی و ترد شد، اسنک‌ها را بردارید و در بشقاب مورد‌نظر قرار دهید. می‌توانید این اسنک را همراه با انواع سس کچاپ و سس خردل سرو کنید.

برای تهیه نان تست، سس کچاپ و سس خردل به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی می‌توانید خرید خود را از فروشگاه‌های افق کوروش تهیه کنید.

مواد لازم برای تهیه اسنک قارچ و سیب زمینی پنیری (۸ عدد)

مواد اولیه مقدار مورد نیاز
قارچ ۲۵۰ گرم
سیب زمینی ۳ عدد متوسط
بادمجان قلمی ۲ عدد بزرگ
سیر ۳ حبه
نان تست ۱۶ عدد
پنیر پیتزا به مقدار دلخواه
گوجه فرنگی ۳ عدد
روغن به مقدار لازم
کره ۱۰۰ گرم
نمک، فلفل سیاه، آویشن و زیره به مقدار لازم

 

مراحل طرز تهیه اسنک قارچ و سیب زمینی پنیری

مراحل طرز تهیه اسنک قارچ و سیب زمینی و بادمجان
اضافه کردن بادمجان و گوجه به اسنک گیاهی و بدون گوشت قارچ و سیب زمینی طعم بی‌نظیری می‌بخشد. در ادامه می‌توانید با مراحل درست کردن اسنک قارچ و سیب زمینی با بادمجان و گوجه آشنا شوید.

مرحله اول؛ سیب زمینی‌ها را آبپز کنید

در اولین مرحله از طرز تهیه اسنک قارچ و سیب زمینی باید سیب زمینی‌ها را بشویید و همراه با آب در یک قابلمه بیندازید تا آبپز شوند.

مرحله دوم؛ مواد داخل اسنک را خرد کنید

در این مرحله ابتدا قارچ‌ها را بشویید و به صورت ورقه‌ای خرد کنید. پوست بادمجان را جدا کنید و آن را به صورت حلقه‌ای خرد کنید. گوجه را هم ریز و حبه‌ای خرد کنید و سپس حبه‌های سیر را رنده کنید.

مرحله سوم؛ مواد اسنک را در روغن تفت دهید

مقداری روغن در ماهیتابه بریزید و سپس ابتدا قارچ‌های خرد شده را کمی در روغن تفت دهید تا آب اضافی آن‌ها بخار شود. سپس بادمجان و گوجه‌ها را اضافه کنید و بعد از چند دقیقه سیرها را اضافه کنید. همه مواد را به خوبی با هم ترکیب کنید و خوب تفت دهید. مقداری نمک، فلفل سیاه و ادویه‌های دلخواهتان به مواد بزنید و بعد از این که سرخ شدند، شعله گاز را خاموش کنید.

مرحله چهارم؛ پوره سیب زمینی را آماده کنید

سیب زمینی‌های آبپز شده را با گوشت‌کوب له یا رنده کنید. مقداری نمک، پودر زیره و آویشن به آن اضافه کنید. کره را با پوره سیب زمینی ترکیب کنید و خوب مواد را هم بزنید تا سیب زمینی‌ها یکدست شوند.

می‌توانید کره و زیره به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه‌های افق کوروش تهیه کنید.

مرحله پنجم؛ اسنک را آماده کنید

در آخرین مرحله از دستور تهیه اسنک سیب زمینی و قارچ با ساندویچ ساز باید دستگاه اسنک ساز را روشن کنید. برای هر عدد اسنک ۲ عدد نان روی دستگاه قرار دهید. سپس ابتدا مقداری پوره سیب زمینی و بعد ترکیب قارچ و بادمجان را روی نان بریزید. یک لایه پنیر پیتزا روی مواد بریزید و سپس لایه دوم نان را روی آن قرار دهید. سپس دستگاه را ببندید و اجازه دهید اسنک‌ها ترد شوند.

برای تهیه پنیر پیتزا به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی می‌توانید خرید خود را از فروشگاه‌های افق کوروش انجام دهید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه چند مدل اسنک با گوشت چرخ کرده

روش تهیه اسنک قارچ و سیب زمینی در تابه

اگر دستگاه ساندویچ ساز یا اسنک ساز در دسترس ندارید، می‌توانید اسنک سیب زمینی و قارچ خود را در تابه درست کنید. برای این کار بعد از آماده کردن مواد و درست کردن اسنک‌ها، یک تابه را کمی چرب کنید و روی حرارت بگذارید تا گرم شود. اسنک‌ها را در تابه بچینید و یک جسم سنگین را روی آنها بگذارید. می‌توانید یک آجر، سنگ یا ظرف نشکن سنگین را در ورقه آلومینیومی بپیچید و روی نان‌های تست قرار دهید. بعد از ۵ دقیقه، یک طرف نان‌ها که سرخ شد، اسنک را برگردانید و طرف دوم را هم ۵ دقیقه سرخ کنید.

نکات و فوت و فن‌های طرز تهیه اسنک قارچ و سیب زمینی

نکات و فوت و فن‌های طرز تهیه اسنک قارچ و سیب زمینی

  • برای تهیه اسنک قارچ و سیب زمینی به صورت گیاهی می‌توانید از انواع سبزیجات خرد شده برای مایه میانی اسنک استفاده کنید.
  • اگر با مصرف پنیر پیتزا با پنیر ورقه‌ای در اسنک گیاهی‌تان مشکلی ندارید، پیشنهاد می‌شود این اسنک را همراه با مقداری پنیر با طعم دلخواه آماده کنید.
  • قبل از تفت دادن قارچ اسنک حتما مقداری آبلیمو به آن اضافه کنید تا قارچ‌ها سیاه نشوند.
  • پخت اسنک در دستگاه ساندویچ ساز معمولا حدود ۳ تا ۴ دقیقه طول می‌کشد.
  • برای مزه‌دار کردن اسنک قارچ و سیب زمینی می‌توانید از پنیر ورقه‌ای یا پنیر پیتزا استفاده کنید. اگر هم گیاهخوار هستید، می‌توانید از پنیر سویا برای تهیه این اسنک‌ها استفاده کنید.
  • به منظور تهیه اسنک سیب زمینی و قارچ با نان لواش می‌توانید مواد اسنک را روی ۲ لایه نان لواش قرار دهید و سپس آن را در دستگاه ساندویچ ساز یا تابه آماده کنید.
  • طرز تهیه اسنک مرغ و سیب زمینی کاملا شبیه به اسنک قارچ و سیب زمینی است، تنها باید برای تهیه این اسنک از مقداری مرغ ریش‌ریش شده نیز استفاده کنید.
  • برای تهیه اسنک سیب زمینی و قارچ می‌توانید از سبزیجات معطر خرد شده مثل جعفری نیز در مایه اسنک استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه اسنک مرغ و قارچ پیتزایی

سوالات متداول

چرا باید موقع تفت دادن قارچ از آبلیمو استفاده کنیم؟

قارچ خیلی زود در معرض هوا سیاه می‌شود؛ اضافه کردن آبلیمو به قارچ از سیاه شدن آن جلوگیری می‌کند.

طرز تهیه اسنک قارچ و سیب زمینی رژیمی چگونه است؟

برای تهیه اسنک قارچ و سیب زمینی رژیمی می‌توانید سیب زمینی و قارچ را در فر قرار دهید تا تنوری شوند. سپس آن‌ها را داخل نان تست بگذارید و در ساندویچ ساز قرار دهید.

کالابرگ الکترونیک

Leave A Reply

Your email address will not be published.