طرز تهیه کمپوت به + فوت و فن های کمپوت به بدون کپک و شکرک

0 44


پروموشن نیمه دوم آبان افق کوروش
پروموشن نیمه دوم آبان افق کوروش

کمپوت به یکی از کمپوت‌های خوش‌طعم و خوشمزه با طرز تهیه بسیار ساده است. کمپوت به را می‌توان به عنوان دسر هم سرو کرد. دستور تهیه کمپوت به بسیار ساده است. اما برای جلوگیری از شکرک زدن و کپک زدن کمپوت به مثل سایر انواع کمپوت باید برخی نکات را به دقت رعایت کرد. برخی افراد کمپوت به را شیرین می‌خورند و برخی ترجیح می‌دهند شیرینی کمپوت کم باشد. میزان استفاده از شکر به خود شما بستگی دارد. ولی از آنجا که میوه به نسبتا شیرین است، پیشنهاد می‌شود در تهیه آن میزان شکر را کاهش دهید. در این مقاله از سرویس آشپزی در مجله کوروش طرز تهیه مرحله به مرحله کمپوت به خانگی خوشمزه بدون شکرک و کپک را آموزش می‌دهیم.

مواد لازم برای تهیه کمپوت به خانگی خوشمزه

مواد اولیه مقدار مورد نیاز
میوه به ۴ عدد
آب ۴ لیوان فرانسوی دسته‌دار
شکر ۱/۲ لیوان فرانسوی دسته‌دار
هل ۱ عدد
زعفران به مقدار دلخواه

مدت زمان آماده‌سازی مواد کمپوت: ۱۰ دقیقه

مدت زمان پخت کمپوت به: ۳۰ دقیقه

مراحل طرز تهیه کمپوت به

مراحل طرز تهیه کمپوت به

کمپوت به به خاطر خواص به پخته یکی از مفیدترین و خوشمزه‌ترین کمپوت‌های خانگی است. در ادامه می‌توانید با مراحل طرز تهیه کمپوت به آشنا شوید.

مرحله اول؛ به را بشورید و خرد کنید

در مرحله اول از طرز تهیه کمپوت به، میوه‌ها را با دقت بشویید و خشک کنید. سپس به‌ها را به هر شکلی که دوست دارید خرد کنید. هسته‌های به را جدا کرده و اگر بخشی از به سیاه و یا لک داشت، حتماً آن‌ها را کاملاً جدا کنید.

مرحله دوم؛ به را بپزید

طرز-تهیه-کمپوت-به

در مرحله دوم از طرز تهیه کمپوت به، به را با آب داخل یک قابلمه بریزید و روی شعله گاز قرار دهید. زمانی که ترکیب آب و به، به حالت جوش رسید، شکر، هل و زعفران را به قابلمه اضافه کنید و هم بزنید.

در صورت تمایل می‌توانید شکر، هل و زعفران را به صورت اینترنتی، حضوری و تلفنی از فروشگاه‌های افق کوروش تهیه کنید.

مرحله سوم؛ کمپوت به آماده است

طرز-تهیه-کمپوت-به

در این مرحله از طرز تهیه کمپوت به خانگی شعله گاز را ملایم کرده و زمان دهید تا به در آب پخته شود. شکر باید کاملاً در آب حل شده باشد. زمانی که به کاملا پخته شد، زیر شعله گاز را خاموش کنید و اجازه دهید تا محتوایت قابلمه کمی سرد شود. سپس کمپوت به آماده شده را در یک ظرف شیشه‌ای درب‌دار را که کاملاً خشک شده است بریزید. زمانی که کمپوت به در یخچال خنک شد، بهترین زمان برای سرو آن است.

برخی در طرز تهیه کمپوت به، به جای شکر از عسل استفاده می‌کنند. اگر می‌خواهید از عسل استفاده کنید، به ازای هر یک عدد به، یک قاشق غذاخوری عسل به مواد کمپوت به اضافه کنید.

در صورت تمایل می‌توانید عسل و انواع کمپوت میوه را به صورت اینترنتی، حضوری و تلفنی از فروشگاه‌های افق کوروش تهیه کنید.

نکات مهم و فوت و فن‌های طرز تهیه کمپوت به خانگی بدون شکرک و کپک

نکات مهم و فوت و فن‌های طرز تهیه کمپوت به خانگی بدون شکرک و کپک

 • طرز تهیه کمپوت به بسیار ساده است، اما توجه به جزییات بسیار حائز اهمیت است.
 • برای اینکه کمپوت به شما دچار شکرک یا کپک نشود، باید برخی نکات را به دقت رعایت کنید. ظرف شیشه‌ای که در آن کمپوت را می‌ریزید، بسیار مهم است. اینکه ظرف‌های شیشه‌ای کاملاً استریلیزه، خشک و تمیز باشند.
 • ظرف‌های شیشه‌ای را بهتر است قبل از مصرف حداقل ۱۰ دقیقه در آب جوش قرار دهید. سپس آن‌ها را در آب خنک بگذارید تا خنک شوند.
 • پس از آن می‌توانید ظرف‌های شیشه‌ای را خشک کرده و استفاده کنید. یکی دیگر از نکات مهم در طرز تهیه کمپوت به، توجه به دانه‌ها و پوست‌های ناسالم و لک‌زده بر روی میوه به است.
 • سعی کنید حتماً دانه‌ها را جدا کرده و تکه‌های لک‌زده را دور بریزید. این تکه‌ها باعث می‌شوند تا طعم کمپوت به تغییر کرده و حتی گاهی کپک بزند.
 • اضافه کردن عسل بهترین راه برای شیرین کردن کمپوت است. اما بعضی طعم شکر را در کمپوت بیشتر می‌پسندند.
 • سعی کنید تا زمان تهیه کمپوت به، شکر را کاملاً در آب حل کنید. این کار باعث جلوگیری از شکرک زدن کمپوت می‌شود. درب ظرف را هنگام پخت کمپوت هرگز نبندید. چرا که رنگ کمپوت شما تغییر می‌کند و تیره می‌شود.
 • برخی معتقدند که بهترین ظرف برای پخت مربای به و کمپوت به مثل سایر انواع مربا و کمپوت ظرف مسی سفید شده است.
 • برخی برای جلوگیری از شکرک زدن کمپوت به حتی گاهی یک قاشق غذاخوری آبلیمو به کمپوت به اضافه می‌کنند. آبلیمو باعث جلوگیری از شکرک زدن کمپوت در مدت زمان طولانی می‌شود.
 • دقت داشته باشید کمپوت را در داخل ظرف شیشه گرم نریزید و در جای سرد و خنک نگهداری کنید.
 • در طرز تهیه کمپوت به برای مصرف در بارداری بهتر است به جای شکر از عسل استفاده کنید.
 • در طرز تهیه کمپوت به با ماندگاری بالا باید میوه به را همراه با شکر و سایر چاشنی‌ها بجوشانید. بعد از آماده شدن کمپوت صبر کنید تا سرد شود و سپس آن را در شیشه تمیز و خشک بریزید و در یخچال قرار دهید.
 • اضافه کردن یک عدد چوب دارچین به کمپوت به اختیاری است، در این صورت هل را حذف کنید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه کمپوت سیب با ماندگاری بالا

سوالات متداول

طرز تهیه کمپوت به با عسل چگونه است؟

برای تهیه کمپوت به با عسل باید به‌های خرد شده را همراه با کمی زعفران، هل و عسل روی حرارت ملایم قرار دهید و بعد از این که به پخته شد، شعله گاز را خاموش کنید.

طرز تهیه کمپوت به و سیب چگونه است؟

برای تهیه کمپوت به و سیب می‌توانید از مقداری سیب خرد شده نیز در کنار به استفاده کنید.

 

 

کالابرگ الکترونیک

Leave A Reply

Your email address will not be published.