طرز تهیه کتلت سیب زمینی بدون گوشت، خوشمزه و مقوی

0 108


طرز تهیه کتلت سیب زمینی بدون گوشت، خوشمزه و مقوی

آموزش درست کردن کتلت سیب زمینی خانگی

آموزش درست کردن کتلت سیب زمینی

غذاهای ایرانی که می توانیم آن ها را بخشی از فست فود های ایرانی دانست برای همه طعم و مزه به یادماندنی دارند. یکی از این غذاهای بی نظیر کتلت سیب زمینی است که همه شما آن را امتحان کرده اید.

کتلت سیب زمینی را می توان با گوشت و یا بدون آن درست کرد که هردوی آن ها در روغن سرخ می شوند و حتی می توانید که آن ها را داخل فر و یا توستر تهیه کنید تا سالم تر هم باشد.

کتلت سیب زمینی بدون گوشت را بیشتر به کتلت شیرازی می شناسند و یکی از غذاهای مشهور این منطقه هم هست که در ادامه ی این مطلب از مجله آشپزی هستی طزر تهیه آن را برای شما آماده کرده ایم.

مواد مورد نیاز برای تهیه کتلت سیب زمینی:

سیب زمینی بزرگ 2 عدد
آب 1 لیوان
کره 20 گرم
آرد گندم 1 لیوان سر خالی
پیاز متوسط 1 عدد
تخم مرغ 2 عدد
آرد سوخاری 4 قاشق غذاخوری
نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به حد نیاز

طرز تهیه کتلت سیب زمینی بدون گوشت

این غذا بسیار ساده است و نیازی نیست که نکات خاصی را برای تهیه آن رعایت کنید، اما در ادامه ی این مطلب سعی کنید که از نکاتی که اشاره شده است استفاده کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

مرحله اول (پختن سیب زمینی):

سیب زمینی ها را به همراه آب و نمک روی شعله قرار دهید تا به خوبی بپزد. پوست آن ها را بگیرید و سپس سیب زمینی را تا داغ هست داخل یک ظرف خورد کنید و به خوبی آن را پوره کنید.


مرحله دوم (تهیه خمیر کتلت):

مقداری 1 لیوان آبی که داشتید را داخل تابه بریزید و سپس کره را به آن اضافه کنید و روی شعله قرار دهید تا کره باز شود. زمانی که کره باز شد، مقداری زردچوبه به آن اضافه کنید و در چند مرحله آرد را به آن اضافه کنید و دائما هم بزنید تا آرد گلوله نشود.

زمانی که آرد به حالت حلوا رسید، شعله را کم کنید و با استفاده از یک لیسک، آن را به آرامی هم بزنید تا به خوبی یکدست شود و سپس آن را کنار بگذارید تا به آرامی سرد شود.


مرحله سوم (تهیه خمیر کتلت):

سیب زمینی ها را به همراه خمیری که در مرحله قبل آماده کردید به همراه آرد سوخاری و تخم مرغ ها با هم به خوبی مخلوط کنید. نمک و فلفل سیاه را هم در همین مرحله اضافه کنید و تا حدی این کار را انجام دهید که به خوبی یکدست شود.

در این مرحله پیاز را با رنده ریز، رنده کنید و به مواد اضافه کنید و به خوبی مخلوط کنید.


مرحله چهارم (سرخ کردن کتلت):

مقداری روغن داخل تابه بریزید و اجازه دهید تا به خوبی داغ شود. سپس یک گلوله از خمیر بردارید و آن را با دست تخت کنید و به صورت بیضی شکل دربیاورید.

باید سعی کنید که سطح کتلت شما یک ضخامت داشته باشد تا به یک شکل سرخ شود. خمیر کتلت چسبنده است و سعی کنید که مقداری آب کنار دست داشته باشید تا در هر مرحله دست خود را با آن خیس کنید.

سپس کتلت ها را داخل روغن بگذارید و به خوبی هر دو طرف آن را سرخ کنید و سپس آن را روی دستمال کاغذی قرار دهید تا روغن آن گرفته شود.

در این مرحله کتلت شما آماده است و امیدواریم از ان لذت ببرید.


Leave A Reply

Your email address will not be published.