طرز تهیه پنکیک خیلی خوشمزه پفکی در کمترین زمان با آب و شیر + نکات مهم

0 96


طرز تهیه پنکیک خیلی خوشمزه پفکی در کمترین زمان با آب و شیر + نکات مهم

آموزش درست کردن پنکیک حرفه ای در خانه بدون نیاز به مهارت آشپزی

نحوه درست کردن پنکیک فوری لذیذ در کمترین زمان

پنکیک یک از لذیذترین صبحانه‌ها یا میان وعده‌های بین المللی است که در سراسر جهان، در تمام کافه و رستوران‌ها با روش‌های متفاوت و طعم‌های گوناگون تهیه می‌شود و طرفداران زیادی دارد.

طرز تهیه پنکیک بسیار راحت است و نیاز به مهارت آشپزی ندارد. برای درست کردن این صبحانه لذیذ، کافی است تا از دستور پخت پیروی کنید تا به طعم اصلی این میان وعده خوشمزه و دلپذیر برسید.

در ادامه این مطلب از هستی با ما همراه باشید تا نحوه درست کردن پنکیک ساده بسیار خوشمزه را به شما عزیزان آموزش بدهیم.

مواد لازم برای تهیه پنکیک ساده

مواد لازم برای 4 نفر
آرد سفید 1 پیمانه
تخم مرغ 1 عدد
وانیل نوک قاشق چای خوری
بکینگ پودر 1 قاشق چای خوری
شکر 3 قاشق چای خوری
شیر 1 پیمانه
روغن مایع 3 قاشق چای خوری
نمک خیلی کم

طرز تهیه پنکیک فوری و خوشمزه


مرحله اول (هم زدن تخم مرغ)

طرز تهیه پنکیک خوشمزه را با انتخاب یک کاسه مناسب شروع کنید و یک عدد تخم مرغ را داخل کاسه بشکنید و با چنگال، آن را هم بزنید تا از لختگی بیرون آمده و یکدست شود. سپس نوبت اضافه کردن شکر و وانیل به داخل کاسه می‌رسد.

نکته: اضافه کردن بیش از اندازه وانیل، باعث می‌شود طعم پنکیک تلخ شود.


مرحله دوم (اضافه کردن روغن مایع)

به خوبی مواد را با هم مخلوط کنید تا با هم یکدست شوند. در ادامه روغن مایع را به مواد داخل کاسه بیافزایید و به خوبی، با استفاده از همزن دستی مواد را مخلوط کرده تا با هم ترکیب شوند.


مرحله سوم (الک کردن آرد، نمک و بکینگ پودر)

روند درست کردن پنکیک را با انتخاب یک کاسه ادامه داده و سپس، بکینگ پودر، مقدار کمی نمک و آرد را داخل آن بریزید و این مخلوط را 3 بار الک کنید تا به خوبی نرم و لطیف شود.


مرحله چهارم (اضافه کردن مخلوط آرد به تخم مرغ)

وقتش رسیده که مخلوط آرد را به کاسه حاوی تخم مرغ زده شده اضافه کنید. بهتر است این کار را کم کم انجام داده و هربار با اضافه کردن آرد، مواد را هم بزنید و دوباره اضافه کنید تا از گلوله شدن آرد جلوگیری شود.


مرحله پنجم (اضافه کردن شیر یا آب)

در این مرحله شیر را به صورت تدریجی و کم کم داخل کاسه بریزد و مایه پنکیک به دست آمده را به خوبی هم بزنید تا کاملا یکدست شود. در صورتی که نمی‌خواهید از شیر استفاده کنید، برای درست کردن پنکیک میتوانید از آب استفاده کنید.


مرحله ششم (مرحله پختن پنکیک)

حالا نوبت به پختن پنکیک رسیده. برای این کار یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار دهید و به اندازه‌ای که کف تابه چرب شود؛ روغن اضافه کنید و اجازه دهید روغن داغ شده و با یک ملاقه کوچک، از مایه پنکیک داخل تابه بریزید.

نکته: روغن زیاد باعث چرب شدن پنکیک ها میشود.


مرحله هفتم (نحوه سرخ کردن پنکیک)

بهتر است این نکته را به یاد داشته باشید که نیاز نیس مایه پنکیک را پخش کنید، در صورتی که مایه به خوبی درست شده باشد، شل شدن آن به خودی خود باعث می‌شود مایه به مقدار مناسب کف تابه پخش شود.


مرحله هشتم (مقدار پختن پنکیک)

برای پختن پنکیک، اجازه دهید تا روی آن‌ها حباب ایجاد شود و پس از رنگ گرفتن کف پنکیک، آن‌ها را برگردانید تا سمت دیگرشان به خوبی پخته شود. به این صورت تمام مایه پنکیک را به خوبی سرخ کنید. در آخر میتوانید پنکیک را به همراه عسل، انواع میوه و شکلات میل کنید.

نکات مهم برای تهیه پنکیک

  • به مقدار مناسب از وانیل استفاده کنید تا مزه پنکیک تلخ نشود.
  • مایه پنکیک نباید خیلی سف شود، بهتر است مایه کاملا شل باشد.
  • میتوانید از کره برای سرخ کردن پنکیک ها استفاده کنید تا مزه آن متفاوت شود.
  • استفاده از شیر یا آب کاملا اختیاری است.
  • برای پختن پنکیک ها، از روغن زیاد استفاده نکیند، زیرا باعث چرب شدن آن‌ها می‌شود.

سخن آخر

پنکیک یکی از بهترین صبحانه‌هایی است که، میل به خوردن آن به خاطر شیرین بودن و همینطور ترکیب شدن با انواع مربا، عسل و شکلات در اول صبح بیشتر است. همینطور طرز تهیه این نوع پنکیک آنقدر راحت است که در کمترین زمان ممکن، میتوانید مایه آن را آماده کرده و از خوردن آن همراه خانواده لذت ببرید.


Leave A Reply

Your email address will not be published.