طرز تهیه مافین مرغ و پیازچه مرحله به مرحله با طعم عالی

0 8


پروموشن نیمه دوم اسفند افق کوروش
پروموشن نیمه دوم اسفند افق کوروش

مافین مرغ و پیازچه یک نوع فینگرفود مدرن و خوشمزه است که بافتی مثل کیک و طعمی شبیه به پیتزا دارد. در این مقاله از سرویس آشپزی در مجله کوروش آموزش طرز تهیه مافین مرغ و پیازچه را برای شما آماده کرده‌ایم.

مواد لازم برای تهیه مافین مرغ و پیازچه

 

مدت زمان آماده‌سازی مواد: ۳۰ دقیقه
مدت زمان پخت مافین مرغ و پیازچه: ۳۰ دقیقه

مراحل طرز تهیه مافین مرغ و پیازچه

مراحل طرز تهیه مافین مرغ و پیازچه

برای تهیه این مافین با مرغ ابتدا باید ۱۰۰ گرم کره برای مایه مافین و تخم مرغ را نیم ساعت قبل از یخچال خارج کنید تا با محیط هم‌دما شوند. سپس فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود. در ادامه مراحل طرز تهیه مافین مرغ و پیازچه را دنبال کنید.

مرحله اول؛ مرغ را با کره و ادویه تفت دهید

در اولین مرحله از آموزش مافین مرغ و پیازچه باید سینه مرغ را به تکه‌های کوچک خرد کنید. سپس ۲۵ گرم کره در ماهیتابه بریزید و مرغ را در کره تفت دهید تا رنگ آن عوض شود. سپس کمی نمک و زردچوبه به آن اضافه کنید و اجازه دهید بوی خامی زردچوبه گرفته شود و مرغ هم در کره تفت بخورد.

شما می‌توانید گوشت مرغ از جمله سینه مرغ، کره، نمک و زردچوبه را به صورت اینترنتی و حضوری از فروشگاه‌های افق کوروش خریداری کنید.

مرحله دوم؛ قارچ و آبلیمو را اضافه کنید

بعد از چند دقیقه نوبت اضافه کردن قارچ خرد شده و آبلیمو به ماهیتابه است. شعله گاز را کمی زیاد کنید و اجازه دهید آب قارچ بخار شود. مرغ و قارچ را به خوبی تفت دهید و زمانی که پختند، شعله گاز را خاموش کنید و مواد را در یک کاسه بریزید تا خنک شوند.

شما می‌توانید آبلیمو و قارچ را به صورت اینترنتی و حضوری از فروشگاه‌های افق کوروش خریداری کنید.

مرحله سوم؛ مواد خشک را الک کنید

آرد، بیکینگ پودر، نمک، فلفل سیاه و مقداری زردچوبه را با هم ترکیب کنید و ۳ بار الک کنید.

شما می‌توانید آرد، بیکینگ پودر و فلفل سیاه را به صورت اینترنتی و حضوری از فروشگاه‌های افق کوروش خریداری کنید.

مرحله چهارم؛ سفیده تخم مرغ را با همزن بزنید

در این مرحله باید سفیده و زرده تخم مرغ را جدا کنید. سپس سفیده را در یک کاسه بریزید و با دور تند همزن هم بزنید تا سبک شود و پف کند.

شما می‌توانید تخم مرغ را به صورت اینترنتی و حضوری از فروشگاه‌های افق کوروش خریداری کنید.

مرحله پنجم؛ زرده تخم مرغ را با کره، پنیر پیتزا و خامه مخلوط کنید

در این مرحله باید زرده تخم مرغ را در ظرف جداگانه‌ای بریزید و برای ۱ دقیقه با همزن هم بزنید. در ادامه ۱۰۰ گرم کره نرم شده، پنیر پیتزا و خامه را اضافه کنید و مواد را با همزن هم بزنید تا مخلوط شوند.

شما می‌توانید پنیر پیتزا و خامه را به صورت اینترنتی و حضوری از فروشگاه‌های افق کوروش خریداری کنید.

مرحله ششم؛ مواد مافین را آماده کنید

در این مرحله باید پیازچه خرد شده، فلفل دلمه‌ای و ترکیب مرغ و قارچ تفت داده شده را به کاسه زرده تخم مرغ اضافه کنید. مواد را با قاشق هم بزنید. در ادامه سفیده تخم مرغ پف کرده را هم در ۲ مرحله اضافه کنید و مواد را به صورت دورانی با لیسک هم بزنید تا ترکیب شوند. سپس مخلوط آرد با مواد خشک را نیز در کاسه بریزید. مواد را به آرامی مخلوط کنید تا کاملا یکدست شوند.

مرحله هفتم؛ مایه مافین را در قالب بریزید

مواد مافین مرغ و پیازچه را در قالب بریزید

قالب‌های مافین را با کمی کره چرب کنید. حالا مایه مافین را در قالب‌ها بریزید. حدود ۲/۳ قالب‌ها را با مایه مافین پر کنید تا فضای کافی برای پف کردن داشته باشند. در ادامه قالب‌ها را برای ۳۰ دقیقه در طبقه وسط فر قرار دهید. بعد از این که مافین‌های مرغ و پیازچه آماده شدند، می‌توانید برای چند دقیقه گریل فر را نیز روشن کنید تا روی آن‌ها نیز طلایی و خوشرنگ شود.

مرحله آخر؛ مافین مرغ و پیازچه را سرو کنید

زمانی که مافین‌ها پختند، آن‌ها را از فر خارج کنید. چند دقیقه صبر کنید تا کمی خنک شوند و سپس با چاقو کناره‌های مافین را از قالب جدا کنید و آن‌ها را سیم توری سیمی قرار دهید تا کاملا خنک شوند. در ادامه می‌توانید پنیر خامه‌ای و شوید خشک را هم بزنید تا یکدست شود سپس این ترکیب را در قیف بریزید و روی مافین ها را با پنیر خامه‌ای و شوید تزیین کنید. بعد از اضافه کردن پنیر می‌توانید یک عدد گوجه گیلاسی یا زیتون روی مافین‌ها قرار دهید و آن‌ها را در ظرف مورد نظرتان بچینید.

می‌توانید پنیر خامه‌ای، شوید خشک و زیتون را به صورت اینترنتی و حضوری از فروشگاه‌های افق کوروش خریداری کنید.

نکات و فوت و فن‌های طرز تهیه مافین مرغ و پیازچه

نکات و فوت و فن‌های طرز تهیه مافین مرغ و پیازچه

 • اگر برای تهیه مافین مرغ و پیازچه از پنیر پیتزا استفاده می‌کنید، بهتر است از کپسول کاغذی داخل قالب استفاده نکنید، زیرا پنیر پیتزا به کاغذ می‌چسبد و بعد جدا کردن آن سخت خواهد بود.
 • برای تهیه این مافین می‌توانید به جای پنیر پیتزا از هر نوع پنیر دیگری که دوست دارید استفاده کنید.
 • به منظور مزه‌دار کردن مافین مرغ و پیازچه می‌توانید از مقداری سیر رنده شده یا پودر سیر هم استفاده کنید. برای تهیه پودر سیر به صورت اینترنتی و حضوری می‌توانید خرد خود را از فروشگاه‌های افق کوروش انجام دهید.
 • برای درست کردن این مافین بهتر است قارچ را به صورت ریز خرد کنید.
 • برای تهیه مافین مرغ و پیازچه می‌توانید مرغ را بپزید و بعد آن را ریش ریش و سپس با مواد مافین مخلوط کنید.
 • به منظور خوش طعم شدن مافین مرغ و پیازچه می‌توانید از مقداری شوید، گشنیز یا جعفری خرد شده استفاده کنید.
 • برای این که مافین شما ظاهر جذاب‌تری پیدا کند، بهتر است از فلفل دلمه‌ای رنگی خرد شده استفاده کنید.
 • به منظور درست کردن مافین مرغ و پیازچه باید از سینه مرغ یا فیله مرغ خرد شده استفاده کنید.
 • برای این که مطمئن شوید مافین‌ها به خوبی پخته‌اند باید بعد از پخت یک خلال دندان در کیک فرو کنید. در صورتی که کیک به خلال نچسبید، یعنی پخته و آماده است.
 • برای مزه دار کردن مافین مرغ و پیازچه می‌توانید از مقداری سوسیس و کالباس خرد شده نیز استفاده کنید. می‌توانید سوسیس و کالباس را به صورت اینترنتی و حضوری از فروشگاه‌های افق کوروش خریداری کنید.
 • برای تهیه این مافین می‌توانید به جای مرغ خرد شده یا ریش ریش شده از گوشت مرغ چرخ کرده نیز استفاده کنید. گوشت چرخ کرده مرغ را به صورت اینترنتی و حضوری از فروشگاه‌های افق کوروش خریداری کنید.

فوت و فن‌های خوشمزه شدن مافین مرغ و پیازچه

برای تهیه مافین مرغ و پیازچه از چه پنیری استفاده کنیم؟

به منظور درست کردن این مافین می‌توانید از پنیر پیتزا یا هر نوع پنیری که دوست دارید استفاده کنید.

مافین مرغ و پیازچه را چطور تزیین کنیم؟

برای تزیین این مافین می‌توانید پنیر خامه‌ای را با شوید خشک ترکیب کنید و روی مافین بریزید و بعد روی آن یک عدد گوجه گیلاسی یا زیتون قرار دهید.

 

کالابرگ الکترونیک

Leave A Reply

Your email address will not be published.