طرز تهیه فرنی مجلسی با آرد برنج و نشاسته ذرت مرحله به مرحله

0 94


طرز تهیه فرنی مجلسی با آرد برنج و نشاسته ذرت مرحله به مرحله

آموزش درست کردن فرنی ساده خانگی

طرز تهیه فرنی مجلسی با آرد برنج و نشاسته ذرت مرحله به مرحله

یکی از بهترین دسرهای ایرانی و خاورمیانه ای، قطعا فرنی (Kheer) است که در بیشتر کشورهای عربی و مدیترانه ای به وفور پیدا می شود و بسیار هم لذیذ است. این دسر فوق العاده را در هر کدام از یک کشورهایی که پیش از این گفتیم به دستور پخت های مختلفی تهیه می کنند.

اما در ادامه ی این مطلب ما تصمیم گرفته ایم که طرز تهیه ای از فرنی را که در ایران رواج دارد آماده کنیم تا از آن لذت ببرید.

مواد لازم تهیه فرنی مجلسی برای 4 نفر

آرد برنج 20 گرم
نشاسته ذرت 20 گرم
شکر 120 گرم
کره 20 گرم
گلاب 1 استکان
شیر 1 لیتر
وانیل 1⁄8 قاشق چای خوری

طرز تهیه فرنی

توجه کنید که شما می توانید به جای استفاد از آرد برنج فقط از نشاسته استفاده کنید و نتیجه ی نهایی متفاوت خواهد بود اما طرز تهیه هر دو تقریبا یکسان است.


مرحله اول (ترکیب اولیه مواد):

قابلمه را روی حرارت بگذارید و زیر آن را روشن کنید و با شعله کم، ابتدا آرد و سپس نشاسته و بعد شکر را اضافه کنید. شیر را هم در همین مرحله اضافه کنید و شروع به هم زدن مواد کنید. سپس اجازه دهید تا شیر به جوش بیاید. مداما باید هم بزنید تا هم ته نگیرد و هم گلوله نشود.

تا حدی که کمی مخلوط غلیظ شود باید ادامه دهید و مداما هم بزنید.


مرحله دوم (اضافه کردن کره و گلاب):

سپس کره را اضافه کنید و باز هم مخلوط کنید و زمانی که ذوب شد، گلاب را به آن اضافه کنید و باز اجازه دهید تا به جوش بیاید. سپس وانیل را به آن اضافه کنید و کمی هم بزنید و شعله را خاموش کنید.


مرحله سوم (سرو کردن فرنی):

در ادامه می توانید اجازه دهید تا فرنی سرد شود و آن را با دارچین و خلال پسته و بادام تزئین کنید و سرو کنید. همچنین می توانید به صورت گرم آن را سرو کنید.

منبع عکس: اینجا
Leave A Reply

Your email address will not be published.