آیا می‌دانید برای هر نوع گوشت چه ادویه‌هایی مناسب هستند؟

0 79


آیا می‌دانید چه ادویه‌ای برای چه نوع گوشتی مناسب است؟ با لیست کاملی از ادویه‌های مناسب هر نوع گوشت همراه شما هستیم.

ادویه موادی هستند که به غذاها عطر و طعم می‌دهند و برخی از آن‌ها کاربردهای خوراکی و دارویی نیز دارند و هزاران سال است که برای چاشنی بخشیدن به غذا به کار می‌روند. ادویه‌های متنوعی در سراسر جهان یافت و استفاده می‌شوند ولی هر کسی با توجه به نوع خوراک غالب و ذائقه چشایی که دارد آنها را استفاده می‌کند. اگر برای هر نوع غذا بدانید چه ادویه‌ای باید استفاده کنید طعم بی‌نظیری به غذای خود هدیه می‌دهید.

مزه‌دار کردن غذاهای گوشتی از مهم‌ترین مهارت‌های آشپزی است. از آنجا که گوشت‌های مختلف بوی خاص خود را دارند که برای برخی افراد ناخوشایند است و برخی ممکن است حتی نتوانند آن غذا را بخورند، در این مطلب با یک ترفند عالی همراه شما هستیم که به سادگی با ادویه‌های خود گوشت قرمز، مرغ و ماهی را به بهترین شکل طعم دار کرده و بوی آن را بگیرید. 

نکته: استفاده از میزان کمی ادویه می‌تواند بوی بد گوشت را گرفته و عطر و طعم بی‌نظیری به آن بدهد اما مراقب باشید در مصرف ادویه جات زیاده روی نکنید تا طعم واقعی غذا حفظ شود و از کیفیت آن کم نشود.

ادویه‌های مناسب هر نوع گوشت

گوشت قرمز

ادویه‌های فلفل سیاه، زردچوبه، زعفران، ریحان، برگ بو، فلفل قرمز، گشنیز، مرزنجوش، خردل، پونه، جعفری، رزماری، مریم گلی، مرزه، ترخون و آویشن از بهترین ادویه‌ها هستند که هم طعم خوبی به گوشت قرمز می‌بخشند و هم بوی ناخوشایند آن را از بین می‌برند.

گوشت مرغ

ادویه‌های ریحان، جعفری، کاری، رازیانه، زنجبیل، ترخون، آویشن، زردچوبه، فلفل سیاه و زعفران از بهترین و مناسب‌ترین ادویه‌ها برای طعم دار کردن گوشت مرغ هستند.

بیشتر بخوانید: مزه دار کردن مرغ؛ با این سس ها طعم جدیدی را تجربه کنید

ماهی

برای رسیدن به بهترین مزه ماهی می‌توانید از ادویه‌های زعفران، رازیانه، برگ بو، تخم کرفس، کاری، سیر، پیاز و زنجبیل به میزان لازم استفاده کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.